Zimowe zabawy w Krasnoludkach

Taka ilość śniegu może wywołać wiele radości nie tylko u dzieci. Rzucanie śnieżkami, gonitwa za innymi, planowane przewrotki na śniegu, a przy tym głośny śmiech i radosny wrzask – to zabawy Krasnoludków na zimowym placu zabaw. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – oczywiście!

Jest zima – to odpowiednie ubrania – a to już zajęcia dydaktyczne z pojęć matematycznych, segregowania, przeliczanie i uzupełnianie. Wykonanie zaprzęgów przy piosence „Sanna” to już nie jest nic trudnego! Nawet zamiana miejscami w parze zajmuje mniej czasu 🙂

Zima to również płatki śniegu – śnieżynki, jak wyglądają, jak wirują, czy są podobne, czy się różnią i jak można je wykonać w przedszkolu – też wiemy! Potrzebny jest niebieski karton, klej oraz cukier, który jest: biały, słodki, drobny (wypowiedzi dzieci).

Zima to śnieg! „Czy przyszło komuś do głowy, że śnieg może być kolorowy?” Taaaak! Takie rzeczy należy sprawdzić! Zdjęcia jednak nie oddadzą rzeczywistego entuzjazmu naszych Krasnoludków. Każdy nowy kolor pojawiający się na śniegu wprawiał dzieci w prawdziwy zachwyt, któremu towarzyszył spontaniczny śmiech i głośne oklaski. Na naszej tacy powstał kolorowy śnieg!

Zimowe zabawy w Krasnoludkach

„Jaki jest śnieg?” – dzieci nie miały trudności z określaniem: zimny, mokry, nie ma zapachu, powstaje z niego woda bo jest ciepło!

Po skończonych zabawach należało sprawdzić, co się stało z kulkami kolorowego śniegu? Wnioski z naszego doświadczenia: roztopiło się, jest woda, pomieszały się wszystkie kolory, sam nie wiem jaki powstał kolor! Jest trochę niebieskiego i żółtego!

Zima jest super!!!

Urszula Marczuk