Zapachy wiosny - zabawy sensoryczne rozwijające zmysł węchu

Zapachy wiosny – zabawy sensoryczne rozwijające zmysł węchu

Zmysł węchu jest niezwykle istotny w kształtowaniu obrazu rzeczywistości i kreowaniu wyobrażenia o otaczającym świecie wśród najmłodszych. Dzieci intensywnie łączą emocje i wspomnienia z określoną wonią z dzieciństwa. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć kształtować ten ważny zmysł poznawczy.

W tym tygodniu przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w zabawie sensorycznej ,,zapachy wiosny”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością odkręcały słoiczki, wąchały i nazywały ukryty w nim zapach. Tego rodzaju zajęcia są wspaniałą zabawą, dostarczają również wiele pozytywnych emocji. Wiosna emanuje różnorodnymi zapachami, które mogą być inspiracją do ich wykorzystania w czasie wspólnego spaceru lub w domu. Zmysły pozwalają nam także odbierać wszelkie bodźce płynące z zewnątrz, przetwarzać je i na podstawie analizy podejmować ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa decyzje.

Katarzyna Lipska
Małgorzata Kłoda