Zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej w grupie Biedronki

8 lutego dzieci z grupy „Biedronki” gościły u siebie panią Magdalenę Cieślik. Pani Magda poprowadziła zajęcia logopedyczne, które miały na celu stymulowanie rozwoju mowy, rozbudzanie aktywności słownej oraz usprawnianie motoryki narządów mowy, palców i dłoni. Ćwiczenia logopedyczne połączone zostały z wielozmysłową (wzrokową, słuchową, dotykową i ruchową) stymulacją.

„Biedronki” bardzo chętnie podejmowały wszystkie przygotowane na zajęcia aktywności i dobrze się przy tym bawiły. Z zapałem i zaangażowaniem wykonywały zadania: uważnie słuchały i rozwiązywały zagadki, doskonaliły sprawność manualną poprzez chwytanie paluszkami i przenoszenie klamerkowych zwierzątek, naśladowały odgłosy zwierząt, powtarzały ćwiczenia buzi i języka, klaskały do rytmu, a także ruchem ilustrowały treść piosenki.

Proponowane działania wymagały od dzieci skupienia uwagi na komunikatach słownych, pobudzały do myślenia a przy tym dostarczyły im wiele wesołej i efektywnej zabawy.

Magdalena Cieślik