Zajęcia taneczne „Zumba”

W naszym przedszkolu przez cały rok prowadzone są zajęcia dodatkowe „Zumba”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w miłej i wesołej atmosferze.

Muzyka jest energiczna i porywająca do tańca, głównie są to rytmy Latino, Salsa, Cumbia, Hip-hop, ale także utwory przeznaczone do zabaw z dziećmi. Jest to 30 minut świetnej zabawy, dzięki której przedszkolaki poprawiają swoją koordynację ruchową, a także wzmacniają i rozciągają swoje ciało. Podczas tych zajęć dzieci uczą się dyscypliny oraz rozwijają swoją kreatywność i pamięć. Jest to dla nich nie tylko wspaniała zabawa, ale także okazja do przyswajania sobie zasad wzajemnego szacunku oraz pracy zespołowej. Takie odkrywanie aktywności ruchowej, jaką jest „Zumba” może być przyjemne i proste dla dziecka w każdym wieku bez względu na predyspozycje ruchowe czy wydolność fizyczną.

Opracowała:
Aneta Nieścioruk