Zajęcia logorytmiczne w Biedronkach

W środę, 13 marca 2019 roku, grupę „Biedronek” odwiedziła logopeda z naszego przedszkola, Pani Magda, która przeprowadziła zajęcia logorytmiczne pt. „Marcowa pogoda”.

Pani Magda wykorzystując ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i rytmizujące zapoznała dzieci bliżej z aurą charakterystyczną dla trzeciego miesiąca roku. Ćwiczenia oddechowe polegały na gotowaniu zupy marcowej, czyli przenoszeniu symboli pogodowych za pomocą słomki do garnka. Z kolei fonacyjne wykorzystywały ćwiczenia na samogłoskach, co służyło wykształceniu odpowiedniej wysokości głosu i jego natężenia w trakcie mówienia. Podczas ćwiczeń rytmizujących dzieci odtwarzały za pomocą klaskania, tupania, stukania – rytm usłyszany oraz przedstawiony graficznie. W trakcie ćwiczenia muzyczno-ruchowego przedszkolaki, wykorzystując swoje kapcie, wykonały taniec butów, angażując całe swoje ciało. Wykonując zaprezentowane przez Panią Madzię gesty oraz wybijając rytm za pomocą palców przy piosence „Hej pada, pada deszczyk”, świetnie się bawiły.

Zajęcia logorytmiczne w Biedronkach

Dzięki tym zajęciom nasze „Biedronki” utrwaliły swoją wiedzę odnośnie marcowej zawieruchy pogodowej a przede wszystkim doskonaliły wrażliwość słuchową, wyrabiały poczucie rytmu, wzmacniały mięśnie narządów mowy i oddechu, ćwiczyły odpowiednią wysokość i natężenie głosu.

Bardzo dziękujemy Pani Madzi za wizytę i ciekawy sposób prowadzenia zajęć. Liczymy na kolejne spotkania.

Małgorzata Polak
Jolanta Góźdź