Wymiana pocztówkowa

Grupa „Żabki” wzięła udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem projektu było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do 15 przedszkoli z różnych województw zostały wysłane kartki pocztowe oraz listy, które zawierały krótką notatkę o naszym przedszkolu i opis naszej grupy. Pocztówka przedstawiała ciekawe miejsca w naszym mieście, które warto odwiedzić.

Do naszej grupy dotarły kartki pocztowe od różnych grup przedszkolnych. Mogliśmy poznać krajobrazy przyrodnicze i architektoniczne wielu przepięknych miejscowości takich jak np.: Krakowa, Kielc, Lubuska, Grajewa, Miłek, Rzeszowa, Domaniowa, Pabianic, Opola, Polic, Łazisk, Warszawy, Łąki, Bydgoszczy i Dębicy Kaszubskiej. Od każdej z grup przedszkolaków dostaliśmy życzenia, pozdrowienia i dużo miłych słów.

Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia dzieciom zasad działalności poczty oraz zakresu obowiązków pracujących tam osób. Spacerując po najbliższej okolicy wokół przedszkola „Żabki” spotkały się z Panem listonoszem, który roznosił listy do mieszkańców pobliskich domów. Nasze maluchy nie kryły radości ze spotkania. Ich spontaniczna reakcja w postaci okrzyków zachwytu, podskoków i wszelkich form powitalnych wywołała u Pana listonosza uśmiech, który na pewno towarzyszył mu do końca dnia. Pomimo wielu obowiązków Pan listonosz poświęcił przedszkolakom swój cenny czas, pokazując zawartość swojej wielkiej torby. „Żabki” nie wierzyły własnym oczom, jak wiele listów trzeba rozwieść w przeciągu dnia, bez możliwości odłożenia tego na później. Maluszki zadawały mnóstwo pytań odnośnie stroju, atrybutów i pojazdu jakim porusza się listonosz. Na wszystkie nurtujące pytania, dostały wyczerpującą odpowiedź a tym samym poznały oblicza ciężkiej pracy.

Wymiana pocztówkowa

Każdy przedszkolaczek już wie, z jakich okazji wysyła się kartki okolicznościowe, po co piszemy listy, dlaczego wysyłanie i otrzymywanie papierowej korespondencji jest tak wielką przyjemnością.

Bardzo dziękujemy za widokówki i życzenia. Jesteśmy pewni, że nasza znajomość z innymi placówkami będzie owocowała w przyjaźnie na długie lata.

Kinga Bronisz