Wszystkim chłopcom 100 lat!!!

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

„Dzień Chłopaka”, to nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. Stanowi ono raczej pewnego rodzaju zwyczaj o nie do końca określonym pochodzeniu. Z pewnością ma to być odpowiednik „Dnia Kobiet”, choć w nieco lżejszej, młodzieńczej wersji.

W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Warto wspomnieć o znaczeniu, jakie ma „Dzień Chłopca” w kulturze japońskiej, jako, że od wieków istniała tam tradycja oddawania szacunku dzieciom płci męskiej, których symbolem są karpie. Te duże i mocne ryby traktuje się w Japonii jako zapowiedź życiowego sukcesu i siły charakteru męskich potomków. Z tego względu powszechnym zwyczajem podczas „Dnia Chłopców” było wywieszanie przed domem papierowych karpi. Potem zostało ono przekształcone w ogólne święto dzieci.

W kulturze europejskiej „Dzień Chłopaka” celebrują z kolei nie rodzice, a ich pociechy. Ma on zatem zupełnie inne konotacje.

Wszystkim chłopcom 100 lat!!!

W tym roku 30 września wypada w niedzielę, dlatego w naszym przedszkolu dla chłopców z grupy „Kotki” piątek okazał się doprawdy wyjątkowym dniem. Dla naszych milusińskich została przygotowana nie lada impreza. Uroczystość obfitowała w mnóstwo atrakcji, radości i niezapomnianych wrażeń. Zabawy i konkursy zostały zorganizowane tak, aby każdy z przedszkolaków mógł wykazać się inną sprawnością. Dzieci integrowały się podczas ciekawie zorganizowanych aktywności muzyczno-ruchowych. Były zagadki, piosenki, tańce na gazecie oraz z balonami. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, po którym na „kotki” czekała jeszcze jedna niespodzianka – prezenty !!!

Jeszcze raz życzymy naszym chłopcom Wszystkiego Najlepszego!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć będących miłym wspomnieniem tych radosnych chwil.

Edyta Rydzewska
Anna Jemielniak