Wszystkie Przedszkolaki lubią kurczaki

W naszym przedszkolu zwracamy uwagę na kształtowanie zdrowych i prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Odpowiednio zbilansowane jadłospisy, realizacja zadań z różnych programów i projektów oraz zajęcia dydaktyczne połączone z praktyką kulinarną to zadania angażujące całą społeczność przedszkolną.

W tym roku dzieci z najstarszych grup – „Elfy” i „Gwiazdki” – przystąpiły do uczestnictwa w projekcie pod nazwą „Mięso kurczaka w diecie dzieci” zorganizowanego przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Jego główną ideą jest propagowanie zdrowej diety wśród dzieci oraz podniesienie poziomu wiedzy u rodziców o mięsie drobiowym pochodzącym od polskich hodowców.

Podczas zorganizowanych zajęć oraz pogadanek dzieci dowiedziały się dlaczego spożywanie drobiu korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kuchni podczas przygotowywania posiłków oraz dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą potraw z mięsa drobiowego. Każdy uczestnik projektu otrzymał książeczkę zawierającą edukacyjne treści o wspólnym i bezpiecznym gotowaniu oraz obrazki do kolorowania.

Wszystkie Przedszkolaki lubią kurczaki

Niestety z powodu obowiązujących w przedszkolu obostrzeń sanitarnych w tym roku nie możemy podejmować wspólnych działań kulinarnych. Zatem zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego przygotowywania posiłków w domu. Ciekawe przepisy, triki kulinarne oraz porady dotyczące sposobów kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci można znaleźć na stronie internetowej realizowanego przez nas projektu: http://www.wszystkieprzedszkolakilubiakurczaki.pl

Małgorzata Kłoda