Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Ten oczekiwany, świąteczny i kolorowy czas to także nieodłączny element dzieciństwa. Już od grudnia dzieci żyją myślą o mającej nastąpić zabawie. Bo to właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i wówczas choćby na krótką chwilę można wcielić się w ulubioną postać z bajki. Przygotowywane są odpowiednie stroje. Wokół tego istnieje prawdziwa otoczka tajemniczości i niecierpliwości. Przedszkolaki szykując niespodziankę nie zdradzają szczegółów swoich karnawałowych przebrań do czasu wyczekanego, wymarzonego balu.

W naszym przedszkolu, w piątek 18 stycznia już od samego rana, pojawiali się przebierańcy. Można było spotkać wróżki, królewny, kotki, policjantów, spidermanów, batmanów, a także jednorożce, pegazy… nie sposób wymienić wszystkie przebrania. Czasem wiele trudności sprawiało rozpoznanie konkretnego dziecka.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych spotkały się na sali balowej, gdzie po prezentacji swoich strojów rozpoczęły szaloną i tak długo wyczekiwaną ucztę taneczną. Nasz wodzirej nikomu nie pozwolił się nudzić. Muzyka zachęcała do tańca, a proponowane zabawy sprawiały mnóstwo radości. Dokładnie zaplanowana impreza z opracowanym programem rozrywek i przygotowaniem ciekawych rekwizytów zapewniła atrakcyjność tego wydarzenia, wpłynęła na rozwój dziecięcej inwencji twórczej, poziom koordynacji słuchowo-ruchowej i zaspokoiła naturalną potrzebę ruchu. Były to niezapomniane chwile spędzone w świecie baśni i fantazji.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Bal odbył się we wspaniałej atmosferze, wypełnionej uśmiechami naszych milusińskich. Jak co roku wszystkim zebranym towarzyszyły niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia!

Kolejny bal karnawałowy za rok, a już w czerwcu będziemy się wesoło bawić na balu kolorów w naszym ogrodzie przedszkolnym. Smyki uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem.

Bardzo dziękujemy dzieciom – uczestnikom tegorocznej imprezy za wspaniałą zabawę i „nieziemską atmosferę”, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opracowanie:
mgr Edyta Rydzewska