Wizyta policjanta

W czwartek 27 maja nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Lubartowie – sierżant sztabowy Kamil Antolak. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zawodem policjanta oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa.

Podczas edukacyjnej pogadanki dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i czasami niebezpieczna jest praca policjanta. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe pod którymi można wezwać pomoc oraz jak wygląda radiowóz i mundur policyjny Każdy mógł obejrzeć i dotknąć podstawowe akcesoria policjanta takie jak: lizak, latarka, czapka policyjna, kamizelka, kajdanki. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami.

Kolejnym ważnym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz konieczność zapinania pasów podczas jazdy w samochodzie i podróżowania w foteliku. Zwrócono uwagę na ograniczenie zaufania w stosunku do nieznanych osób oraz na niebezpieczne sytuacje mogące przytrafić się podczas wakacyjnego wypoczynku. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości zaprezentowany został film edukacyjny „Akademia bezpiecznego Puchatka”.

Wizyta policjanta

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkowe odblaski oraz kolorowanki. Dzieci obiecały przestrzegać poznane zasady i zawsze pamiętać, że bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa!

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk