Wizyta mamy Ali i Bartka w przedszkolu

W piątek 3 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie z mamą Ali i Bartka w ramach projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę”.

Pani Monika wykonuje bardzo trudny i odpowiedzialny zawód – jest pielęgniarką instrumentariuszką. W ciekawy i dostępny dzieciom sposób przedstawiła i wyjaśniła krok po kroku cały etap operacji. Dzielnym pacjentem był przedszkolny miś. Po założeniu odpowiedniego stroju pani Monika profesjonalnie zajęła się naszym bohaterem. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt medyczny używany podczas operacji – strzykawki, nici operacyjne, pęsety metalowe, kleszcze różnego rodzaju, maski, rękawiczki, probówki, itp. Atrakcją było także przymierzanie stroju, ale tylko dla chętnych dzieci, nie każdy chciałby wykonywać tak wymagający zawód!!!!

Wizyta mamy Ali i Bartka w przedszkolu

Nikt nie lubi chorować, chodzić do lekarza, a już na pewno leżeć w szpitalu i czekać na zabieg lub operację. Dzięki mamie Bartusia i Ali, zrozumieliśmy, że trzeba być odważnym i ufać, że jesteśmy w najlepszych rękach! Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały oryginalny prezent – długopis w kształcie strzykawki.

Dziękujemy bardzo pani Monice za czas spędzony z nami, za dodanie odwagi podczas ewentualnych spotkań z lekarzem.

Anna Namiota
Urszula Marczuk