Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Realizując blok tematyczny „Dary z sadu” dzieci z grupy „Krasnoludki” z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w różnorodnych sytuacjach edukacyjnych dzięki, którym mogły wzbogacać swoją wiedzę dotyczą owoców.

Przedszkolaki za pomocą zmysłów rozpoznawały i nazywały owoce, przeliczały je i segregowały do odpowiednich koszyków. Dowiedziały się również gdzie rosną, dlaczego warto je jeść i co można z nich smacznego przygotować.

Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki, ilustrowały treści piosenek o owocowej tematyce i wykonywały różnorodne prace plastyczne. Dużo radości sprawiło naszym przedszkolakom samodzielne wykonanie owocowych szaszłyków, które zjadły z wielkim apetytem.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Nasz ,,owocowy zawrót głowy” zakończyliśmy świętując „Dzień Jabłka”. Tego dnia dzieci ubrane na czerwono akcentując barwę smacznego i soczystego jabłuszka chętnie uczestniczyły w konkursach i wspólnych zabawach przy muzyce.

Nasze „Krasnoludki” doskonale wiedzą, że owoce to nie tylko walory smakowe, ale również źródło bezcennych witamin, a tego typu bloki tematyczne i zabawy mają na celu promowanie zdrowego stylu życia już od najmłodszych przedszkolnych lat.

Katarzyna Lipska
Halina Kosior