Wiosna w Krecikach

W ostatnim tygodniu (22-26.03.2021 r.) dzieci z grupy „Kreciki” pochłonięte były szukaniem zwiastunów wiosny. Po wcześniejszym pożegnaniu się z zimą, poznawaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty, rozmawialiśmy o zwierzętach, które zbudziły się z zimowego snu i o ptakach, które wracają do nas z ciepłych krajów.

Filmy edukacyjne przybliżyły nam rozwój roślin, a doświadczenia pomogły zrozumieć ile pracy i cierpliwości trzeba włożyć w wyhodowanie pięknych kwiatów. Obserwacja posianej przez dzieci rzeżuchy również przyniosła wiele radości, kiedy zaobserwowaliśmy pierwsze kiełkujące nasionka. Nasza sala przez chwilę zmieniła się w mini szklarnię oraz eksperymentalny ogród w woreczkach foliowych.

Wiosna w Krecikach

Na zakończenie tygodnia pełnego wiosennych wrażeń dzieci zasiały owies, który na pewno będzie piękną ozdobą stołu wielkanocnego.

Zapraszamy do galerii by obejrzeć zdjęcia z efektów naszych prac.

Magdalena Wiak
Kinga Bronisz