Wiosenny kącik przyrody w Biedronkach

Podczas obchodów tygodnia ekologicznego, dzieci z naszej grupy wraz z paniami postanowiły założyć „Wiosenny kącik przyrody”. Samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, sadziły cebulki, siały nasiona warzyw, ziół i kwiatów. Okazało się to całkiem łatwym zadaniem dla naszych 4-latków.

Codzienna pielęgnacja roślin i zaangażowanie ze strony dzieci w krótkim czasie dały efekty. Samodzielnie wyhodowane kiełki i szczypiorek wykorzystaliśmy do przygotowania zdrowego twarożku. Działania praktyczne takie jak ścinanie, krojenie, mieszanie rozwinęły samodzielność i wiarę we własne możliwości kulinarne naszych dzieci. Oczywiście najprzyjemniejszą chwilą była degustacja mini kanapek ze smakowitym twarożkiem. Nikogo nie trzeba było namawiać do próbowania przygotowanej przekąski.

Tego typu działania były okazją do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych oraz umiejętności dbania o własne zdrowie.

Opracowanie
Jolanta Góźdź