Wakacyjny pociąg wspomnień w Biedronkach

Czas beztroskiej, wakacyjnej zabawy dobiegł już końca. Wszyscy wypoczęli i szczęśliwie wrócili do swoich obowiązków. Dzieci z grupy ,,Biedronki” nowy rok w przedszkolu rozpoczęły od bloku tematycznego dotyczącego podróży wakacyjnych.

Przedszkolaki wymieniały środki transportu jakimi można podróżować. Nazywały miasta Polski i Europy, które odwiedziły podczas podróży z rodzicami. Wspólnie bawiliśmy się przy tanecznych piosenkach kojarzących się nam z wakacjami i słońcem. Każdy mógł opowiedzieć o swoich przygodach i miejscach, które odwiedził. Dzieci przyniosły także wiele pamiątek z podróży, a następnie układały je na kolorowych wagonach pociągu. Były to zdjęcia, magnesy, ciekawe przedmioty, które mogliśmy obejrzeć, dotknąć, a nawet powąchać. Na koniec wagoniki z pamiątkami przyłączyliśmy do lokomotywy i w ten oto sposób powstał wakacyjny pociąg wspomnień. Umieściliśmy go na tablicy w naszej sali, aby znów przywołać te mile spędzone chwile.

Chociaż każdy spędzał wakacje w innym miejscu, należały one do bardzo udanych i stały się inspiracją do wykonania pracy plastycznej pt. „Pocztówka z wakacji”.

Wakacje naszych przedszkolaków obfitowały w pozytywne przeżycia, a przywołanie ich sprawiło, że na nowo odczuliśmy radość. Z pewnością będzie nam towarzyszyła przez cały rok w przedszkolu!

Jolanta Góźdź
Aneta Furtak