Wakacyjne wspomnienia

Żegnajcie góry, lasy, morze i piękne jeziora.
Wakacje się skończyły,
czas wracać do przedszkola!!!

Powrót do przedszkola po radosnych, swobodnych, bez codziennego reżimu wakacjach, może stanowić problem ponownej adaptacji dziecka do codziennych obowiązków i zmiany rytmu funkcjonowania.

Zanim więc nadejdzie koniec odpoczynku, warto potrenować rytm rannego wstawania i przestrzeganie systematycznego planu dnia dziecka, po to aby nagła zmiana trybu życia nie powodowała negatywnych stanów emocjonalnych i niechęci do powrotu do przedszkola.

Rozstanie z rodzicami, dziadkami czy kochanymi opiekunami również nie jest łatwe dla pociechy. Warto przypomnieć dziecku miłe chwile spędzone w przedszkolu przed wakacjami, ulubioną panią, kolegów i koleżanki podczas oglądania zdjęć lub filmu z uroczystości przedszkolnych, by wzbudzić w nim wspomnienia, tęsknotę i chęć powrotu do grupy rówieśników. Podobne znaczenie będzie miał spacer w okolicy przedszkola lub krótka wizyta w nim, obejrzenie nowych zabawek czy huśtawek na placu zabaw. Przygotowanie dziecka do powrotu do przedszkola oszczędzi rodzicom przykrych reakcji dziecka na rozstanie.

Wiek przedszkolny w rozwoju dziecka cechuje głęboka wrażliwość na różne stresujące sytuacje i przeżycia emocjonalne. Jest to okres negacji i trudnego do przezwyciężenia uporu, w którym przedszkolak uparcie przeciwstawia się różnym poleceniom, nakazom i zakazom dorosłych. Przygotowanie do powrotu do przedszkola oszczędzi dziecku frustracji i stresu, pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie w społeczności przedszkolnej i prawidłowe relacje z rówieśnikami. Rodzicom zaś pozwoli na spokojny powrót do obowiązków w pracy.

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy 2 września. Na ten dzień niecierpliwie czekały dzieci z grupy „Kotki”, które po wakacjach mogły spotkać się jako „Motylki”

WITAMY PO WAKACJACH

To już przedszkolaki – starszaki uczęszczające do przedszkola 2 rok i jak się okazało nie mające najmniejszego problemu z adaptacją do nowych warunków. Wypoczęte (jakże one urosły!), z uśmiechem na twarzy i z najwspanialszym bagażem, który można przywieźć z wakacji tym pełnym niezwykłych wspomnień, przekroczyły próg przedszkola – swój „drugi dom”.

Przed nami kolejny wyjątkowy rok przepełniony ciekawymi doświadczeniami, interesującymi zabawami i nowymi umiejętnościami.

Wakacyjne wspomnienia

Pierwszy tydzień września upłyną „Motylkom” pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do zajęć – zaopatrzone w rekwizyty entuzjastycznie dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacyjnych przygód przed kolegami z grypy.

Wakacyjne wspomnienia

Wszystkim naszym wychowankom życzymy radosnego, bezpiecznego, pełnego atrakcji pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu placówki.

Edyta Rydzewska