Wszystkie kolory świata - zakończenie projektu

UNICEF Wszystkie kolory świata – zakończenie projektu

Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w projektach edukacyjnych pod patronatem UNICEF. W tym roku rodzice z dziećmi z grupy „Żabki” włączyli się do akcji „Wszystkie kolory świata”.

Celem projektu było uświadomienie najmłodszym i ich najbliższym, że pomaganie jest pożyteczne i przyjemne. Kształtowanie wśród dzieci tolerancji i otwartości na inne kultury. Zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Dzięki rękodziełu stworzonemu przez uczestników akcji, ich kreatywności, poświęconemu czasu, tego, co czyni ich wyjątkowymi – ogromnej chęci pomocy innym, przyczynili się do ratowania życia dzieci z najbiedniejszych krajów Afryki.

Rodzice, ciocie, babcie z naszymi maluchami przygotowali charytatywnie szmacianą laleczkę. Dzięki współpracy międzypokoleniowej powstały niezwykłe dzieła. To co łączy nasze materiałowe ślicznotki, to umowny „akt urodzenia”, który określa imię, wiek, pochodzenie, a nawet zainteresowania.

Po przeprowadzonej aukcji w przedszkolu, laleczki nie mogły trafić nigdzie indziej, jak do naszej grupy – od 1 marca stały się oficjalnie „Żabkami”. Dzieci obchodzą się z nimi z należytymi honorami. Przyjęcie integracyjne za nami…

Wszystkie kolory świata - zakończenie projektu

Kwota, jaka przekazana była przez darczyńcę za laleczki z akcji, została przekazana jako darowizna do UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za udział w akcji. Zapraszamy do udziału w następnych akcjach. Warto jest pomagać i uczyć empatii już od najmłodszych lat.

Koordynator projektu
Kinga Bronisz