Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Późną jesienią zabawy w przedszkolu także mogą bawić, rozbudzać ciekawość, pomysłowość, wyobraźnię, kreatywność… Tak właśnie działo się podczas zabaw z wodą. Potrzebne były miski z wodą, słomki, plastikowe łyżeczki, skupienie uwagi, gotowość do działania oraz dobry humor. Podczas dmuchania do wody poprzez rurki, należało wsłuchać się w odgłos bulgotania; inne dźwięki słychać było podczas pluskania palcami i całymi dłońmi; a jeszcze inne poprzez uderzanie plastikowymi łyżeczkami – po prosu uczta dla uszu. Zadania matematyczne z liczeniem kropelek to dopiero wyzwanie, za każdym razem spadało coraz więcej deszczu… „Mokre w mokrym” z farbami było uwieńczeniem naszych zajęć, pojawiające się plamy na samodzielnie zamaczanym kartonie zachwycały formą i zaskakiwały końcowym efektem! Opracowanie: Urszula Marczuk Anna Namiota

U Biedronek – pada, kropi, mży…

Późną jesienią zabawy w przedszkolu także mogą bawić, rozbudzać ciekawość, pomysłowość, wyobraźnię, kreatywność…

Tak właśnie działo się podczas zabaw z wodą. Potrzebne były miski z wodą, słomki, plastikowe łyżeczki, skupienie uwagi, gotowość do działania oraz dobry humor.

Podczas dmuchania do wody poprzez rurki, należało wsłuchać się w odgłos bulgotania; inne dźwięki słychać było podczas pluskania palcami i całymi dłońmi; a jeszcze inne poprzez uderzanie plastikowymi łyżeczkami – po prosu uczta dla uszu.

Zadania matematyczne z liczeniem kropelek to dopiero wyzwanie, za każdym razem spadało coraz więcej deszczu…

„Mokre w mokrym” z farbami było uwieńczeniem naszych zajęć, pojawiające się plamy na samodzielnie zamaczanym kartonie zachwycały formą i zaskakiwały końcowym efektem!

Opracowanie:
Urszula Marczuk
Anna Namiota