Tymoteusz Karpiński z koncertem w przedszkolu

26 maja 2022 absolwent naszego przedszkola po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością. Prezentując uzdolnienia muzyczne, podzielił się również informacją, na temat swoich pasji i zainteresowań, a ma ich wiele, np. eksperymentuje z gotowaniem, interesuje się kuchnią molekularną, wykonuje robótki ręczne na drutach.

Kiedy Tymoteusz kończył nasze przedszkole 6 lat temu, widząc jego rozpierającą energię oraz temperament, myślałyśmy, że idealny instrument dla niego to perkusja – takie były nasze przypuszczenia… Ale życie wciąż zaskakuje i tak było tym razem – bliskie sercu Tymka instrumenty to pianino, wiolonczela, kontrabas, gitara. Na pytanie: Dlaczego kontrabas? – padła odpowiedź: bo lubię niskie dźwięki.

Tymoteusz Karpiński z koncertem w przedszkolu

Prezentując kilka utworów, zainteresował wszystkich odbiorców od 3 do 6 lat i tych starszych oczywiście również. Miła aparycja, swoboda sceniczna, błyskotliwość, łatwość nawiązywania kontaktów – to bardzo ważne cechy, które posiada nasz absolwent.

Tymoteusz Karpiński z koncertem w przedszkolu

Było nam bardzo miło gościć Tymoteusza, cieszą nas sukcesy naszych wychowanków wierząc, że również mamy maleńki wkład w jego rozwój.

Czekamy na następne spotkania z Tymoteuszem.

Urszula Marczuk
Anna Namiota