Tylko u nas taki Dzień Dziecka

Świętowanie Dnia Dziecka w naszym przedszkolu trwa przez calutki miesiąc czerwiec. Tradycją już jest celebrowanie tego święta w tak wyjątkowy sposób. To czas pełen wielu niespodzianek.

Wszystko zaczyna się 1-go czerwca. W tym roku z powodu istniejącej sytuacji pandemicznej nie my poszliśmy „na pizzę”, tylko „pizza przybyła do nas” do przedszkola. Ciepła, pachnąca i prosto z pieca przekąska obiadowa smakowała tak bardzo, że dokładkom nie było końca. Tego dnia na każde dziecko przygotowana też została przez nauczycielki niecodzienna, wyszukana forma spędzonego tutaj czasu. Nie zabrakło również pyszności – własnoręcznie przygotowanych zdrowych deserów z musu owocowego, bitej śmietany i wafelkowego frykasu.

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitały „dmuchańce”. Podskoki, fikołki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i możliwość rozładowania dziecięcej energii.

Naszych przedszkolaków odwiedziła również animatorka, Pani Martyna, która poprowadziła „bańkową imprezę”. Były bańki dymne, ogniowe, maleńkie i wielkie, a przy nich buźki roześmiane i dzieciaczki rozradowane.

A to nie koniec atrakcji… Przed nami na przykład jeszcze „lanie wodą”, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością zaopatrzone już w stroje kąpielowe i przybory do „mokrej zabawy”.

Dzieje się tak wiele w tej naszej niepowtarzalnej „jedyneczce”. Wszędzie wokół radosne, beztroskie, szczęśliwe dzieci. Czego chcieć więcej?

Edyta Rydzewska