Tata Natalki w Biedronkach

Dnia 17 maja 2019 roku w ramach projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” dzieci z grupy „Biedronki” miały zaszczyt gościć tatę Natalki, pana Krzysztofa Plizgę. Pan Krzysztof jest wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Tata Natalki objaśnił dzieciom w jaki sposób działa silnik spalinowy, prezentując to na przygotowanym modelu. Każde dziecko miało możliwość zakręcenia korbką i przekonania się jak działa tego typu urządzenie. Dowiedzieliśmy się również, że sprawne auto powinno wydzielać bezbarwny dym z rury wydechowej. Natomiast biały, niebieskawy lub czarny świadczy o złym stanie silnika i jest zagrożeniem dla naszego środowiska.

Oprócz ciekawostek mechanicznych pan Krzysztof przygotował dla każdego dziecka upominek i słodką niespodziankę.

Tata Natalki w Biedronkach

Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy tatę do wspólnej zabawy, którą z tej okazji wybrała Natalka. W podziękowanie za poświęcony nam czas i rozbudzenie ciekawości mechanicznej oraz zainteresowania majsterkowaniem pan Krzysztof otrzymał zasłużony dyplom „Super Taty”.

Opracowały:
Jolanta Góźdź