Sześciolatki na wystawie „Mistrz i uczeń” w PMDK

27 października dzieci z najstarszych grup przedszkolnych: „Mali Odkrywcy” i „Stokrotki” gościły w Galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem przyswajały informacje dotyczące wystawy “Mistrz i uczeń: nauczyciele i absolwenci PMDK” zorganizowanej z okazji Jubileuszu 40-lecia placówki.

Na rozległej wystawie, która mieści się nie tylko w Galerii PMDK, ale także w holu budynku głównego, znalazły się prace nauczycieli i absolwentów PMDK, zarówno profesjonalnych artystów, jak i pasjonatów, którzy po zakończeniu edukacji w Domu Kultury nie rozstali się ze sztuką.

Przedszkolaki podziwiały rysunki, malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, szkło artystyczne, ceramikę i inne formy przestrzenne, sztukę użytkową – makramę i biżuterię, a nawet projekty architektoniczne.

Edyta Rydzewska