Światowy Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka „The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Święto to obchodzone jest w wielu krajach i stanowi inspirację do odkrywania swoich mocnych stron.

Tego dnia na ubraniach przedszkolaków i ich pań można było zauważyć różnorodne kropki. Obchody tego niezwykłego dnia zaczęliśmy od obejrzenia historii małej dziewczynki. Projekcja filmu uświadomiła naszych dzieciom, że chodź są jeszcze mali, też posiadają zdolności.

Jeżyki, Motylki i Dzwoneczki opowiadały naszemu małemu, nieśmiałemu króliczkowi o tym, w czym są najlepsze. O tym, czego mogłyby go nauczyć, by uwierzył w siebie. By odsłonił swój pyszczek, spojrzał dumnie przed siebie i zaczął spełniać swoje marzenia.

Podczas prezentowania przez najmłodszych swoich mocnych stron, oczami wyobraźni, można było zobaczyć przyszłą tancerkę, wokalistkę, niesamowitego operatora koparki, kolarza, wynalazcę czy pełnego pasji traktorzystę. Nie zabrakło pisarzy, cukierników czy podróżników. Być może wśród nich jest też nauczyciel. Co łączyło tego dnia nasze przedszkolaki? To mała głowa pełna marzeń.

Światowy Dzień Kropki

W Dniu Kropki nie zabrakło kropkowych zabaw, konkursów czy kropciaków – oryginalnych dzieł sztuki. Galerię małych artystów można było podziwiać w plenerze, w naszym ogrodzie. Muzyka rozbrzmiewała w rytmach niosących małe, ale i też duże nogi do tańca. To były prawdziwe tańce – wywijańce. Śpiewy, okrzyki i szalone chichoty słychać było w najodleglejszych zakątkach przedszkola. Stanowi to dowód udaną zabawę i na to, że za rok ponownie spotykamy się na niezwykłym Dniu Kropki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie „kropkowych” ubrań.

Kinga Bronisz