Supermama w Biedronkach

W czwartek 28 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie mamę Emilki. Zgodnie z założeniami projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” poznaliśmy bliżej to, czym nasz gość zajmuje się na co dzień.

Pani Magda pracuje w fabryce śmigłowców w Świdniku, dlatego opowiadała nam o rodzajach śmigłowców, etapach produkcji oraz ich docelowym przeznaczeniu. Głównym zadaniem pani Magdy jest projektowanie poszczególnych części niezbędnych w pierwszym etapie produkcji śmigłowca. Jak dowiedzieliśmy się etapem drugim jest montaż, trzecim natomiast oblot wykonywany przez pilota testowego.

Na górze śmigłowca znajduje się silnik oraz łopaty. Od ich długości zależy czy śmigłowiec uniesie się w górę. Tylne łopaty sterują śmigłowcem. Mama Emilki opowiedziała nam o praktycznym wykorzystaniu śmigłowców. Te produkowane w Polsce m. in. gaszą pożary, ratują turystów w górach, przewożą osoby ważne w państwie, ratują rozbitków na Bałtyku, patrolują wybrzeże, służą do monitorowania granic naszego kraju oraz do szkolenia pilotów wojskowych.

Supermama w Biedronkach

Przedszkolaki dowiedziały się jakie wykształcenie należy zdobyć, aby móc wykonywać taką pracę jak pani Magda. Na zakończenie spotkania Emilka wraz z mamą wręczyły wszystkim dzieciom drobne upominki i zaprosiły nas na piknik lotniczy, gdzie odbywają się pokazy i wystawy śmigłowców.

Za przekazane w bardzo przystępny sposób informacje techniczne, przygotowane niespodzianki i przede wszystkim poświęcony czas podziękowaliśmy pani Magdzie wręczając zasłużony dyplom „Super Mamy” oraz zapraszając ją do zabawy, którą na tę okazję wybrała dumna ze swojej mamy Emilka.

Z niecierpliwością czekamy na kolejnych rodziców. Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Góźdź
Małgorzata Polak