Super rodzice w grupie Gwiazdki

W ramach projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” w naszej grupie gościliśmy wspaniałych rodziców, którzy chcieli podzielić się z nami swoją wiedzą, pracą oraz pasją.

Pierwszym naszym gościem był tata Tosi, pan Marek, który z zawodu jest inżynierem budownictwa. Na początek spotkania przygotował film edukacyjny, który przedstawiał kolejne etapy budowy różnych obiektów. Przedszkolaki dowiedziały się również o tym jak ważny jest odpowiedni strój na budowie i noszenie kasku ochronnego. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci oglądały przyniesione przez pana Marka narzędzia pomiarowe bez, których prace na budowie nie mogłyby się odbyć. Na zakończenie nasz gość przygotował dla wszystkich dzieci miłe niespodzianki.

Kolejnym gościem w grupie „Gwiazdki” był tata Ali, pan Krzysztof, który jest wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Tata Ali na prezentowanym modelu silnika spalinowego w ciekawy sposób objaśniał dzieciom jego działanie. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć cały układ jak również pokręcić korbką aby wprawić w ruch tłoki. Wypowiadały się również na temat znajomości rodzajów i modeli samochodów.
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek.

Na kolejnym spotkaniu gościliśmy mamę Filipka, panią Martę, która zabrała nas w niezwykłą podróż w głąb ludzkiego ciała, aby poznać z tajemnice niektórych narządów człowieka. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jak skonstruowane są płuca i jakie znaczenie dla organizmu ma oddychanie. Dzieci poznały budowę serca i jego pracę jak również zadania układu krwionośnego, jak długie są nasze jelita, jak działają nasze zmysły oraz budowę i funkcjonowanie układu nerwowego. Z zaciekawieniem oglądały modele anatomiczne przyniesione przez panią Martę, które przedstawiały skomplikowaną budowę wewnętrzną człowieka.

Ostatnim gościem w naszej grupie była mama Tosi, która pracuje w branży oświetleniowej w dziale marketingowym. Pani Ania wraz ze swoim zespołem aby pozyskać klientów musi projektować ładne i ciekawe opakowania oświetleniowe. Dzieci oglądały różne i ciekawe lampki i oświetlenia. Każda lampka ma swoje imię, jedną z ciekawych jest DREAM, czyli marzenie oraz lampka „ufo”. Oprócz opakowań pani Ania zajmuje się zbieraniem interesujących materiałów do stworzenia kolorowych katalogów.

Super rodzice w grupie Gwiazdki

Mama Tosi ma również swoje pasje, od wielu lat realizuje swoje umiejętności wokalne. Na zakończenie spotkania oczarowała nas swoim występem śpiewając piosenkę znanej wokalistki Whitney Houston.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas i wzbogacenie wiadomości na temat pracy, którą wykonują.

Halina Kosior
Katarzyna Lipska