Super mama w Liskach

W ostatni piątek stycznia grupę Liski odwiedziła mama Leny, która w ramach realizowanego projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” zapoznała dzieci z wykonywanym przez siebie zawodem. Pani Iwona jest sprzedawcą w sklepie rowerowym „Luvi-sport” i do naszego przedszkola przyszła wraz ze swoim kolegą Michałem.

Od początku spotkania na dzieci czekała wspaniała niespodzianka. W naszej sali pojawiły się prawdziwe rowery, które można było obejrzeć, dotknąć a nawet wypróbować. Mama Leny opowiedziała na czym polega praca sprzedawcy, jakie czynności wykonuje w sklepie i co należy do jej obowiązków. Później pokazała dzieciom kilka ciekawych gadżetów, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Doradziła nam również w jaki sposób dobrać odpowiedni do wieku i umiejętności rower oraz kask. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Za swoją aktywność otrzymywały drobne upominki.

W dalszej części spotkania pan Michał opowiedział o najczęściej wykonywanych naprawach w serwisie rowerowym oraz o tym, że systematycznie należy sprawdzać stan techniczny naszego sprzętu. Niezbędne do wykonywania napraw narzędzia zaciekawiły zarówno chłopców jak i dziewczynki. Później wspólnie próbowaliśmy nareperować przebitą dętkę. Pan Michał zapraszał ochotników do współpracy i każdy mógł spróbować swoich sił podczas prawdziwego majsterkowania.

Super mama w Liskach

Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem w pomarańczowych koszulkach „Święta Roweru”, które dzieci otrzymały od mamy Leny.

W podziękowaniu za poświęcony czas, bardzo interesujące, pouczające i pełne atrakcji spotkanie wręczyliśmy naszym gościom specjalne podziękowania, a panią Iwonę mianowaliśmy „Super mamą”. Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców do odwiedzenia naszej grupy.

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk