Super Mama w grupie Biedronki

W dniu dzisiejszym (4 maja 2022 roku) w ramach realizowanego projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” grupę BIEDRONKI odwiedziła mama Dawida, która z zawodu jest fryzjerką.

Po krótkim omówieniu czynności jakie wykonuje w swojej pracy, pani Sylwia zaprezentowała akcesoria, którymi się posługuje na co dzień: suszarka, prostownica, karbownica, lokówka, lusterko, wzornik z kolorami farb, nożyczki, grzebień. Dzieci, większość przedmiotów rozpoznała i nazwała bez trudu, ale to nie było głównym celem, należało zapamiętać te nazwy, a następnie odgadnąć, czego brakuje! Chętnych było wielu, każdy chciał ukryć wybraną przez siebie rzecz, nie od razu udało się zauważyć czego teraz brakuje.

Kolejną zabawą było odgadywanie zagadek, przygotowanych przez naszego gościa. Były one łatwiejsze i trudniejsze, ale wszystkie udało się rozwiązać! Następnie pani Sylwia ze swej torby zaczęła wyjmować kolejne ciekawe rzeczy, Dawid pomagał rozkładać je po całym dywanie, a zadanie polegało na połączeniu ich w pary, i tak zostały połączone między innymi: dwie różne szczotki do czesania włosów, dwa różne grzebienie, dwie rękawiczki, dwie miseczki do rozrabiania farb itp. Nasze przedszkolaki zrobiły to szybko i sprawnie, nikt się nie pomylił!!! Ale to nie wszystko! Mama Dawidka zaprosiła wszystkie dzieci do salonu fryzjerskiego!!! Ale takiego z wyobraźni, opowiadała różne czynności, a dzieci z radością i śmiechem je wykonywały.

Super Mama w grupie Biedronki

Spotkanie bardzo nam się podobało, dzieci cały czas aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, a nasz gość wykazał się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas spotkania z czterolatkami. Dzieci otrzymały wiele kolorowanek związanych tematycznie z zawodem fryzjera, a mamie Dawida wręczyłyśmy dyplom SUPER MAMA!!! Bardzo dziękujemy pani Sylwii za zaangażowanie i poświęcony czas.

Opracowanie :
Urszula Marczuk