Sprzątanie świata

Co roku nasze przedszkole włącza się w ogólnopolską akcją „Sprzątania świata”. W ramach tego wydarzenia odbyły się zajęcia edukacyjne z segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci miały okazje przypomnieć sobie kolory pojemników oraz rzeczy, które są im potrzebne.

W dniach 16-20 września wszystkie grupy przedszkolne z ogromnym zapałem i chęcią wzięły udział w zorganizowanym przedsięwzięciu. Głównym celem całego projektu było uświadomienie dzieciom skutków zaśmiecania świata i konsekwencji jakie to za sobą niesie oraz wdrażanie do dbałości o środowisko przyrodnicze.

Przedszkolaki dzielnie i sukcesywnie oczyszczały z odpadów tereny naszego przedszkola. Sprawiło im to wielką radość i olbrzymią satysfakcję równocześnie dając im poczucie, że robią coś ważnego dla matki Ziemi. Wyposażeni w niezbędne rękawiczki ochronne i plastikowe worki ruszyli wspólnie na sprzątanie świata. Podsumowując nasze działania doszliśmy do wniosków , że największą ilością uzbieranych przez nas odpadów okazały się folie, papiery oraz puszki.

Aneta Nieścioruk