Spotkanie z muzyką

24 czerwca w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przyjechał do nas z niespodzianką nasz absolwent. Tymoteusz Karpiński jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Uczy się grać na wiolonczeli.

Jako nastolatek czasami z tęsknotą sięga pamięcią do beztroskich czasów edukacji
przedszkolnej. Postanowił choć na chwilkę znów poczuć cudowną atmosferę przedszkola. Zawitał w naszych progach ze swym instrumentem i zaprezentował dzieciom cudowne brzmienie wiolonczeli.

Tymoteusz zagrał dla publiczności przedszkolnej Koncert Vivaldiego oraz Piosenkę Caton Ludomira Różyckiego. Dzieci bardzo serdecznie i z zaciekawieniem przyjęły starszego kolegę. Zadawały nurtujące je pytania, a gość skrupulatnie odpowiadał, by zaspokoić dziecięcą ciekawość. Intensywność oklasków oraz szczere podziękowania wymownie dały do zrozumienia, że koncert został pozytywnie odebrany przez dzieci, za co w imieniu Tymoteusza serdecznie dziękuję.

Tymek podzielił się z nami piękną lekcją muzyki, zabrał w magiczny świat klasyki oraz wraz z dziećmi udowodnił, że muzyka nas otacza, a można ją tworzyć nawet stukając klockami lub klaszcząc rytmicznie w ręce.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę i zapraszamy w kolejnym roku szkolnym.

mgr Kinga Karpińska