Śnieżne igraszki Elfów

W tym roku odwiedziła nas długo wyczekiwana przez dzieci, prawdziwa i pełna białego puchu zima. Z tego powodu dzieci z grupy „Elfy”, pełne radości i pozytywnej energii, postanowiły nacieszyć się jej urokami i pobawić się na przedszkolnym placu zabaw. Przy okazji hartując organizm i dbając o swoje zdrowie. To wydarzenie było niewątpliwie świetnym sposobem grupowej integracji i sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się robienie aniołków na śniegu i rzucanie się śnieżkami. Szczęśliwe i zmęczone „Elfy” wróciły do swojej sali z nadzieją, że zima tak szybko nas nie opuści i pozwoli nam jeszcze nacieszyć się swoimi urokami.

W przedszkolu zimowe zabawy towarzyszyły nam przez cały tydzień, a to za sprawą realizowanego bloku tematycznego „Życie w krainie lodu i śniegu”. Poznaliśmy życie Eskimosów oraz zwierząt polarnych zamieszkujących krainę wiecznej zimy. Dla utrwalenia poznanych wiadomości wspólnie utworzyliśmy makietę Arktyki. Ponadto tańczyliśmy tańce pingwinków i śpiewaliśmy piosenkę „Antarktyda”.

Śnieżne igraszki Elfów

Mamy nadzieję, że prawdziwa śnieżna zima powróci do nas i znowu będziemy mogli cieszyć się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. Przypominamy rodzicom o zapewnienie ubrań na zmianę 🙂

Aneta Nieścioruk
Małgorzata Kłoda