Śliwkowy zawrót głowy w grupie Tygryski

W piątek 5 października dzieci z grupy „Tygryski” i „Iskierki” świętowały „Dzień śliwki”. Celem święta było przypomnienie jak ważną rolę w naszej diecie pełnią owoce, a szczególną rolę odgrywała w tym dniu śliwka.

Przedszkolaki dowiedziały się, że śliwki mają wiele zalet, poprawiają apetyt i działają korzystnie na trawienie. Wpływają kojąco na układ nerwowy i zapewniają dobre samopoczucie.

Już dzień wcześniej dzieci w swoich grupach przygotowywały się do tego dnia. Między innymi piekły ciasto śliwkowe, przyśpiewując sobie piosenkę „Najłatwiejsze ciasto w świecie”.

Nie zabrakło świetnej zabawy przy muzyce i zagadek o owocach. Dzieci podzielone na drużyny wykonywały zadania konkursowe, zdobywając przy tym zasłużone punkty. Oczywiście nie obeszło się bez tańców i prezentacji strojów „Śliwkowej rewii mody” w kolorach granatowym i fioletowym.

Każda grupa na zakończenie zjadła pyszne ciasto ze śliwkami. Wiadomo, że jak coś zrobimy sami, to zawsze smakuje najlepiej.

Śliwkowy zawrót głowy w grupie Tygryski

A oto nasz przepis na najlepsze ciasto śliwkowe:

• 3 jajka;
  • 1 szklanka cukru;
  • 2,5 szklanki mąki;
  • 0,5 szklanki oleju ;
  • 1 szklanka maślanki;
  • 3 łyżeczki proszku do pieczenia;
  • śliwki.

Kruszonka:

• 0,5 margaryny;
  • 3/4 szklanki cukru;
  • 3/4 szklanki mąki.

Piec 45 min. w temperaturze 180 stopni.
Życzymy smacznego!

Aneta Nieścioruk