Rybki poznają Wielkanocne tradycje

Od początku Wielkiego Tygodnia w naszej grupie trwały intensywne przygotowania do obchodów długo wyczekiwanych Świat Wielkanocnych.

Poprzez zabawę i działania praktyczne Rybki poznały polskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Wiemy już jakie są symbole zbliżających się świąt, przygotowaliśmy nasz przedszkolny koszyczek ze wszystkimi smakołykami, rozmawialiśmy o świątecznych planach oraz o tym, jak ważne w tym czasie są rodzinne spotkania. Samodzielnie malowaliśmy pisanki, a także z zaciekawieniem zajrzeliśmy do środka kurzego jajka. Nie mogło zabraknąć małego śmigusa dyngusa, słodkiego czekoladowego jajka dla każdego dziecka oraz niespodzianki dla bliskich- świątecznych stroików wykonanych przez dzieci.

Grupa Rybki życzy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt!\

Małgorzata Kłoda