Rybki mają dziarskie minki bo zjadają witaminki

Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się do życia. Dzieci stale obserwują, podglądają, badają, a przyroda to bogaty materiał do rozbudzania aktywności poznawczej. Dlatego też wraz z nadejściem zielonej pory roku w grupie Rybki założyliśmy hodowlę szczypiorku.

Nasi mali ogrodnicy poznali sposoby uprawy roślin w warunkach domowych i samodzielnie zasadzili cebulę w doniczkach. Zaangażowanie dzieci w codzienne podlewanie przyspieszyło wzrost szczypiorku oraz udowodniło, że w naszych maluchach kształtuje się poczucie obowiązkowości i systematyczności.

Po kilku dniach cierpliwego oczekiwania w ogródku na parapecie zrobiło się bardzo zielono. Przyszła więc pora by posmakować to co nam wyrosło. Początkowo widok „zieleniny” wzbudzał niepewność i nie wszystkim przypadł do gustu. Jednak możliwość samodzielnego posypywania kanapek przełamywała niechęć i zachęcała do spróbowania. Ostatecznie posiekany szczypiorek zniknął z talerzyka i każdy odniósł swój osobisty sukces. „Rybki” to odważne zuchy, które wiedzą co jest pyszne i zdrowe!

Rybki mają dziarskie minki bo zjadają witaminki

Pamiętajmy, że dziecko przygotowując posiłek oswaja się z produktami, poznaje nowe smaki i próbuje wielu rzeczy, na które w normalnych okolicznościach raczej by nie spojrzało. Wspólnie spędzony czas w kuchni jest również okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Małgorzata Kłoda