Rybki i Kotki poznają Czyściochową Akademię

Ogólnopolski program edukacyjny „Czyściochowa akademia” na stałe wpisała się w zestaw programów realizowanych w naszej placówce. Od trzech lat wspólnie z bohaterami Czyściochowa przekazujemy naszym przedszkolakom wiedzę dotyczą przestrzegania zasad higieny i kształtujemy dobre nawyki higieniczne.

Najmłodsze przedszkolaki podczas realizacji aktywności zawartych w programie zdobyły wiedzę z zakresu: korzystania z toalety, kąpieli i mycia włosów oraz higieny dłoni, nosa i uszu. Pomysłowe zabawy, ciekawe filmy edukacyjne, piosenki i eksperymenty wspomagają wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych oraz rozwijają samodzielność higieniczną dzieci.

W ramach tegorocznej edycji programu przystąpiliśmy również do udziału w akcji „Czyściochowe Mistrzostwa”. Są to comiesięczne wyzwania w postaci konkursów i świąt higienicznych, za których realizację otrzymujemy punkty. Trzy najbardziej aktywne placówki przedszkolne wygrają nagrodę główną – edukacyjny piknik dla dzieci, rodziców i lokalnej społeczności. Miło nam poinformować, że prace naszych przedszkolaków już zostały nagrodzone – „Rybki” wygrały pakiet puzzli dla każdego dziecka i placówki, a „Kotki” bon do drogerii Rossmann o wartości 500zł na zakup środków higienicznych dla całego przedszkola.

Rybki i Kotki poznają Czyściochową Akademię

Nasza czyściochowa zabawa nadal trwa, bo mamy jeszcze wiele do odkrycia, poznania i utrwalenia. Nauka poprzez zabawę, to skuteczna forma, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto pamiętać, że przestrzeganie higieny znacząco wpływa na zdrowie dzieci, a to z kolei jest warunkiem ich prawidłowego rozwoju, nie tylko fizycznego, ale też emocjonalno-społecznego i umysłowego.

Małgorzata Kłoda
Aneta Furtak