Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt. „Opowieści Wigilijne”

Dnia 19 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XX Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Opowieści Wigilijne” w sali rycerskiej pałacu Sanguszków. Konkurs był organizowany przez PMDK w Lubartowie, a jego celem było utrwalenie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kulturowych oraz wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych.

Prace oceniała komisja w składzie:

• dr Romuald Tarasiuk – artysta plastyk, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie;
  • ks. Marek Stolarz – artysta plastyk, wikariusz parafii św. Anny w Lubartowie.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ w tym roku na konkurs wpłynęło aż 385 prac. Ostatecznie 21 prac zostało nagrodzonych, a 24 zostały wyróżnione. Wśród nagrodzonych były prace wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. W tym roku laureatami konkursu w kategorii wiekowej „Klasy przedszkolne” zostali:

1. Kajetan Mazurek z grupy „Gwiazdki” – wyróżnienie;
  2. Franciszek Budzyński z grupy „Iskierki” – wyróżnienie.

Natomiast zwycięzcami konkursu w kategorii „Szopki” – realizacje rodzinne” zostali:

1. Franciszek i Bartosz Budzyńscy z grup „Iskierki” oraz „Kotki” – nagroda;
  2. Filip Guz z grupy „Gwiazdki” – nagroda;
  3. Szymon Machaj z grupy „Biedronki” – wyróżnienie.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a także za wykonanie pięknych i pomysłowych prac.

Aneta Furtak
Jolanta Góźdź