Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Jan Paweł II - Nasz Papież

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Jan Paweł II – Nasz Papież”

W piątek 18 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – Nasz Papież”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Święty Jan Paweł II – Orędownik Pokoju”, zaś myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Jan Paweł II - Nasz Papież

Celem konkursu jest kultywowanie pamięci o Świętym Janie Pawle II, a także zwrócenie uwagi na ponadczasowe i uniwersalne wartości płynące z Jego nauki. Ważnym zamierzeniem jest również rozwój zdolności twórczych dzieci i młodzieży inspirowanych bogactwem kulturowym i historycznym naszego narodu.

Konkurs cieszy się ogromną popularnością. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 745 prac plastycznych z 35 placówek oświatowych. Wszystkie prace wykonane przez naszych przedszkolaków były bardzo piękne i niosły ze sobą wielkie przesłanie. Dzieci włożyły dużo pracy i serca w ich wykonanie. Jury nagrodziło pięcioro dzieci z naszego przedszkola: Karolinę Czarnecką z grupy Dzwoneczki, Zuzannę Kosior i Franciszka Budzyńskiego z grupy Nutki, Zuzannę Żyśko z grupy Liski oraz Bartosza Budzyńskiego z grupy Motylki. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Jan Paweł II - Nasz Papież

Naszym przedszkolakom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

Paulina Budzyńska