Rodzinnie, świątecznie w grupie przedszkolnych Motylków

W poniedziałek 16 grudnia dzieci z grupy „Motylki” zaprosiły swoich bliskich na wspólne kolędowanie oraz warsztaty świąteczne. Już kolejny raz nasze obecne 4-latki wraz z rodzicami prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Podczas świątecznego spotkania zarówno ci młodsi jak i ich najbliżsi, ci trochę starsi, pokonali tremę związaną z występem na scenie, dali też wyraz autentycznej radości z tworzenia wspólnoty przedszkolnej.

Przedszkolaki w przebraniu śniegowych bałwanków oraz śnieżynek zaprezentowały wesoły repertuar wokalno-taneczny wywołując uśmiech na twarzach oglądających. Następnie zaprosili swoich bliskich do wspólnego koncertu bożonarodzeniowego. Rozbrzmiewały zimowe piosenki, pastorałki oraz tradycyjne kolędy. Ciekawostką był występ Wiktorii i Oli z ich mamami w „afrykańskiej kolędzie”. Wszyscy porwani w wir świątecznej aury z entuzjazmem, uciechą i ferworem włączyli się w działania. Śpiew połączony z grą na instrumentach (wszelakich przyniesionych, znalezionych, pożyczonych) rozbrzmiewał wokoło na korytarzu i w innych salach przedszkolnych dając radość również tym, którzy nie uczestniczyli w naszym spotkaniu.

Tego popołudnia przedszkolne „Motylki” miały również okazję tworzyć małe dzieła sztuki w postaci świątecznych stroików. Cieszy fakt, że warsztatami zainteresowanych było tak wiele osób – rodzice, babcie oraz rodzeństwo naszych 4-latków. Każdy z pełnym zaangażowaniem oddawał się pracy. Uczestnicy zamienili się w artystów odkrywając swoje niezwykłe talenty plastyczne. Z zapałem tworzono ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności oraz chęć do pokonywania nowych wyzwań. Powstały piękne i oryginalne prace, które zostały uwiecznione na zdjęciach w galerii naszego przedszkola. Każda z nich była wyjątkowa i z pewnością tworzy teraz w rodzinnym domu świąteczny, niepowtarzalny klimat.

Rodzinnie, świątecznie w grupie przedszkolnych Motylków

Atmosfera tego spotkania na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wspólnie spędzone chwile okazały się znakomitym relaksem i świetną zabawą, pretekstem do wymiany spostrzeżeń, dzielenia się doświadczeniem. To także okazja do uświadomienia naszym przedszkolakom, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim radość ze spędzania czasu z bliskimi. Uczymy się tolerancji, dostrzegamy drugiego człowieka i przyjmujemy go takiego, jakim jest. Dzięki takim spotkaniom doceniamy wartość rodziny i odkrywamy jak mało nas dzieli, a jak wiele mamy ze sobą wspólnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączanie się w bożonarodzeniowe przygotowania i przedsięwzięcia, za te wspólnie spędzone chwile, zapraszamy jednocześnie na kolejne spotkania artystyczne.

Edyta Rydzewska
Anna Jemielniak