Rodzinnie, świątecznie w grupie najmłodszych przedszkolaków

Dnia 17 grudnia dzieci z grupy „Kotki” zaprosiły swoich bliskich na wspólne kolędowanie oraz warsztaty świąteczne.

Po raz pierwszy swoje umiejętności wokalne w przedszkolu zaprezentowali również rodzice naszych maluszków, którzy, tak jak ich pociechy, musieli pokonać tremę związaną z występem na scenie. Tym samym wszyscy wykonawcy dali przykład kultywowania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, co pozwoliło na wytworzenie radosnego i rodzinnego nastroju.

Dzieci w przebraniu aniołków zaprezentowały ciekawy repertuar wokalny, grę na instrumentach i ruch sceniczny.

Przybyli na koncert goście z dumą podziwiali występy przedszkolaków, a w oku niejednego z nich pojawiła się łezka wzruszenia powodowana naturalnością dziecięcych zachowań, mimiki, gestów. Nie zabrakło gromkich braw, które wywoływały uśmiech na twarzach maluszków, dodawały odwagi i pewności siebie, co sprzyjało ujawnianiu ich predyspozycji i zdolności.

Podczas drugiej części spotkania przedszkolaki miały okazję z pomocą swoich najbliższych tworzyć małe dzieła sztuki na domowe, świąteczne drzewko.

Rodzinnie, świątecznie w grupie najmłodszych przedszkolaków

Cieszy fakt, że w warsztatach uczestniczyło tak wiele osób – przybyli rodzice oraz rodzeństwo naszych „Kotków”. Każdy z pełnym zaangażowaniem oddawał się pracy. Dzieci zamieniły się w małych artystów, a rodzice odkrywali swoje niezwykłe talenty plastyczne. Wszyscy z zapałem tworzyli ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności oraz chęć do pokonywania nowych wyzwań. Powstały piękne i oryginalne prace. Każda z nich była wyjątkowa i zachowywała świąteczny, niepowtarzalny klimat.

Na pewno atmosfera tego spotkania na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wspólnie spędzone chwile okazały się znakomitym relaksem i świetną zabawą, pretekstem do dzielenia się wspomnieniami z dzieciństwa. To także okazja do uświadomienia naszym przedszkolakom, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim radość ze spędzania czasu z bliskimi. Właśnie podczas takich integrujących spotkań zacierają się podziały, znikają różnice wieku i zasobności portfela. Uczymy się dostrzegać drugiego człowieka i przyjmować go takiego, jakim jest.

W świecie pogoni za sukcesem i pieniądzem zatrzymaliśmy się, aby dostrzec największe bogactwo – duchowe.

Dzięki takim spotkaniom doceniamy wartość rodziny i odkrywamy jak mało nas dzieli, a jak wiele mamy ze sobą wspólnego.

Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy na kolejne spotkania artystyczne .

mgr Edyta Rydzewska