Rodzice Ani w Dzwoneczkach

Dnia 28.10.2019 r. w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” grupę „Dzwoneczki” odwiedzili rodzice Ani. Pani Marta i pan Albert przybliżyli nam szczegóły swojej pracy.

Na początku spotkania rodzice Ani zadali dzieciom zagadkę. Poprzez prezentację przyniesionych maskotek „serca” i „rozumu” miały za zadanie odgadnąć gdzie pracują. Nie było to takie oczywiste, ale po chwili namysłu „Dzwoneczki” poradziły sobie znakomicie i odgadły, że miejscem pracy jest duża firma telekomunikacyjna.

Następnie przedszkolaki miały możliwość obejrzenia prawdziwego telefonu stacjonarnego. Okazało się, że dla niektórych jest to nowość. Z zaciekawieniem oglądały i przyciskały guziczki dużego aparatu telefonicznego. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jakże ważny numer alarmowy. Odgrywając scenki i wcielając się w rolę osób potrzebujących pomocy, dzieci wykazały się dużą wiedzą. Była to również świetna zabawa.
Dowiedzieliśmy się, że firma ta nie tylko zajmuje się telefonami stacjonarnymi, czy komórkowymi, ale również tabletami i obecnym w nich internetem.

Tata Ani zaprezentował nam zdjęcia ogromnego budynku z antenami na dachu. Poprzez fotografie mogliśmy odbyć podróż po jego wnętrzu. Na początku dzieci zobaczyły bramki, podobne do tych na basenie. Mama Ani, wytłumaczyła nam, że potrzebna jest specjalna karta, która pozwala przez nie przejść. Jeśli pracownik o niej zapomni, to niestety tego dnia nie wejdzie do pracy. Następnie naszym oczom ukazał się długi korytarz. Potem zobaczyliśmy stanowisko pracy rodziców przy którym, ku naszemu zdziwieniu siedziała sama Ania. Uśmiech na twarzy naszej koleżanki, uświadomił „Dzwoneczkom”, że jest to bardzo fajna praca.

Każdy przedszkolak otrzymał od Ani smycz z logo firmy, po czym zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy.

Rodzice Ani w Dzwoneczkach

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie dyplomów dla „Super Mamy” i „Super Taty” oraz wykonanie wspólnej pamiątkowej fotografii z naszymi gośćmi.

Dziękujemy bardzo rodzicom Ani za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie tego fantastycznego spotkania. Serdecznie zapraszamy kolejne super mamy i super tatusiów do odwiedzania naszej grupy.

Małgorzata Polak
Jolanta Góźdź