Razem na Święta

Nasze przedszkole bardzo aktywnie włącza się w realizację różnych projektów, przedsięwzięć oraz innowacji. Przed świętami Bożego Narodzenia braliśmy udział w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Główną jej ideą była pomoc innym i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Wraz z uczniami i nauczycielami z całej Polski mogliśmy przyczynić się do sprawienia radości innym.

Podczas wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych występów artystycznych przedszkolaków wszyscy mogliśmy poczuć się jedną wielką rodziną. „Marzycielska poczta” czyli własnoręcznie wykonane przez dzieci i rodziców kartki świąteczne na pewno wywołały uśmiech wśród ciężko chorych dzieci. Uroczyste spotkanie z emerytowanymi pracownikami naszego przedszkola połączyło pokolenia, a kartki z życzeniami przesłane do Lubartowskich instytucji sprawiły, że w środowisku lokalnym wszyscy staliśmy się jednością. W tym magicznym czasie nie mogliśmy zapomnieć o naszych czworonożnych przyjaciołach ze schroniska w Nowodworze, dla których zebraliśmy i przekazaliśmy ogromną ilość karmy.

Za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji przedszkole otrzymało podziękowania oraz dyplom. My zaś dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom za ich zaangażowanie, hojność oraz wspieranie realizowanych przez nas działań.

Razem na Święta

Małgorzata Kłoda