Razem na Święta

Nasze przedszkole po raz czwarty przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”. Głównym celem organizowanej przez MEiN inicjatywy jest zachęcanie dzieci i młodzież do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

W przedświątecznym okresie przedszkolaki ze wszystkich grup zaangażowane były w różnego rodzaju działania. Przygotowywały bożonarodzeniowe ozdoby, stroiki oraz piekły pierniki, którymi dzieliły się z rodziną i sąsiadami. Samodzielnie tworzyły świąteczne kartki z życzeniami i przekazały je swoim bliskim, seniorom z Lisowa oraz służbom mundurowym broniącym polskiej granicy. Zorganizowaliśmy również zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, by obdarować nią zwierzaki z naszego lokalnego schroniska.

Razem na Święta

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty. Wszyscy lubimy sprawiać radość bliskim. Udział w akcji „Razem na Święta” był wspaniałą okazją do kształtowania u dzieci umiejętności dzielenia się z innymi i ukazanie im, że dawanie jest fajniejsze niż branie.

Małgorzata Kłoda