Rajd Pieszy Przedszkolaków

W ramach projektu innowacyjnego ,,Poznajemy świat przez zmysły” w dniu 21.09.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Rajd Pieszy Przedszkolaków”.

Celem rajdu było:

• umożliwienie dzieciom poznawania naturalnych ekosystemów w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym (park, łąka, staw);
  • budowanie emocjonalnego związku dzieci ze światem przyrody;
  • uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody w jesiennej szacie;
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, rozbudzanie ciekawości u dzieci.

Przedszkolaki z plecakami zaopatrzonymi w akcesoria badawcze tj. lupy, lornetki, szpadelki, grabki oraz małą przekąskę wyruszyły na rajd. Słoneczna, wrześniowa pogoda dodatkowo wyzwalała pozytywną energię wśród wszystkich uczestników wyprawy.

Rajd Pieszy Przedszkolaków

Pierwszym etapem naszego rajdu był Park Miejski. Po obejrzeniu bogactwa roślinnego tego ekosystemu oraz różnorodnych okazów przyrodniczych wyruszyliśmy w dalszą trasę. Dotarliśmy do ekosystemu łąka. Dzieci dzielnie maszerowały nie dając oznak zmęczenia.

Z uśmiechem na twarzy dotarliśmy do finałowego punktu naszego rajdu. To wielka frajda dla dzieci, kiedy mogły już rozpakować swoje plecaki z niespodzianką.

Po krótkim postoju, wzmocnieni małym poczęstunkiem, wyruszyliśmy w drogę powrotną.

W przdszkolu na dzieci czekały medale „Super Przyrodników”. Dobre humory i energia towarzyszyły nam podczas całej wyprawy. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za odpowiednie  przygotowanie dzieci do rajdu. Zachęcamy  Państwa do tego typu form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jolanta Góźdź
Halina Kosior