Pyszne koktajle mleczne

„Jak to jest zrobione?” to blok tematyczny realizowany w ciągu minionego tygodnia w grupie „Liski”. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poszukiwały odpowiedzi na różne pytania.

Z czego otrzymujemy chleb? Skąd mamy wełnę? Jak powstaje papier? Do czego wykorzystuje się glinę? W środę 23-go października tematem zajęć było mleko i jego przetwory. Tego dnia nie mogło zabraknąć praktycznych działań kulinarnych. Dzieci miały wiele ciekawych pomysłów i propozycji potraw z wykorzystaniem nabiału. Po wspólnych uzgodnieniach przygotowaliśmy mleczny koktajl o smaku bananowo-jagodowym oraz uwielbiane przez wszystkich tosty z żółtym serem. Samodzielna praca sprawiła wszystkim wiele radości, a potrawy przygotowywane z ogromnym zaangażowaniem smakowały każdemu i zniknęły w mig.

Pyszne koktajle mleczne

Zachęcamy rodziców do sprawiania radości dzieciom poprzez wspólne przygotowywanie prostych posiłków w domu.

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk