Przygoda z wierszem

29 października w naszym przedszkolu odbył się IX Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przygoda z wierszem – zawody”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją oraz zachęcanie do występów na scenie. Konkurs to również okazja do wzmocnienia wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów, nie tylko dydaktycznych, ale i wychowawczych.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (3 i 4-latki) oraz dzieci starsze (5 i 6-latki). Wśród dzieci prezentujących wiersze można było zobaczyć między innymi: strażaka, kucharkę, weterynarza, baletnicę, fryzjerkę, piłkarza, policjanta, lekarza, kominiarza, górnika, nauczyciela, fotografa, a nawet detektywa.

Oceny wszystkich uczestników dokonała komisja w składzie:

• przewodnicząca – pani dyrektor Małgorzata Szczepańska
  • reprezentant rodziców – pani Marlena Bogusz
  • reprezentanci grona pedagogicznego – Halina Kosior, Anna Izdebska
  • przedstawiciele przedszkolaków – Antoni Buczyński, Przemysław Kot

Komisja oceniała stopień opracowania pamięciowego tekstu, modulacje głosu, dykcję, tempo, ruch sceniczny, mimikę, gesty oraz ogólne wrażenie artystyczne. Duże wrażenie na publiczności jak i na jury zrobiły piękne stroje przygotowane przez rodziców oraz starannie wybrane rekwizyty.

Jury nie miało łatwego zadania ponieważ wszystkie dzieci wykazały się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi. Po długiej debacie udało się wybrać i wyróżnić następujących wykonawców.

Dzieci z grupy Motylki:
Zofia Kędziora
Pola Chęczkiewicz
Franciszek Sagan
Wiktoria Krawczyk
Aleksandra Polak
Nadia Jałocha
Bartosz Budzyński
Kaja Staszek
Katarzyna Patyra

Dzieci z grupy Jeżyki:
Alicja Karp
Julian Marciniak

Dzieci z grupy Nutki:
Natalia Gajowniczek
Zuzanna Długosz
Łucja Aftyka

Dzieci z grupy Dzwoneczki:
Natan Fidut
Emilia Sobieszek

Dzieci z grupy Liski:
Maja Bogusz

Dzieci wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, ponieważ wykazali się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed liczną publicznością. Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału wszystkich chętnych w przyszłym roku.

Aneta Nieścioruk