Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Przedszkolaki z Jedyneczki spotkały się z policjantem

Dnia 19 marca 2019 roku Przedszkole Miejskie Nr 1 odwiedził funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Lubartowie – aspirant sztabowy pan Grzegorz Mazuś.

Pan policjant przybliżył dzieciom zagadnienia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Przypomniane zostały telefony alarmowe oraz wskazane sytuacje, w których dzieci powinny wzywać pomoc korzystając z numeru 112. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować. Pan policjant podkreślał, że bardzo ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z fotelika podczas jazdy samochodem. Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad i przekazywania ich innym.

Kolejną atrakcją było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Niemało radości sprawiła naszym milusińskim możliwość przyjrzenia się z bliska radiowozowi.

Przedszkolaki z Jedyneczki spotkały się z policjantem

Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskową opaskę, dzięki której będzie bardziej widoczny w czasie spacerów i wycieczek po zmroku.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się naszym dzieciom, jako osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy panu Grzegorzowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest policjant.

Opracowanie:
Jolanta Góźdź
Katarzyna Lipska