Przedszkolaki w kinie

Dnia 13.05.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na projekcję filmu „Manu. Bądź sobą”. Celem wizyty w Lubartowskim kinie „Lewart” było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Dzieci potrafiły kulturalnie zachować się w miejscu publicznym. Ze skupieniem śledziły przygody głównego bohatera.

„Manu. Bądź sobą” to pełna przygód animowana historia adresowana dla całej rodziny. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Głównym bohaterem filmu jest ptaszek o imieniu Manu. Dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc, a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać. Film dostarczył dzieciom dobrej zabawy i pozytywnych emocji.

Opracowały:
Małgorzata Polak