Powitanie wiosny

Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów. Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków…

Dnia 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, przedszkolaki z „Jedyneczki” powitały nową porę roku.

Tego dnia w przedszkolu panowała iście wiosenna atmosfera, której towarzyszyły wspólne tańce przy akompaniamencie piosenek z wiosennego repertuaru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych i sprawnościowych. Była to również świetna okazja do wykazania się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poprzez branie udziału w konkursach i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych.

Gdy dzieci pożegnały już zimę do przedszkola zawitał wyjątkowy gość. To Pani Wiosna we własnej osobie postanowiła nas odwiedzić! Chętnie zatańczyła z nami specjalny wiosenny taniec, który sprawił, że na niebie pojawiło się piękne słońce. Mamy nadzieję, że po tak wspaniałym powitaniu wiosna nas już nie opuści!

21 marca to nie tylko powitanie wiosny, to również dzień osób niezwykłych. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który nazywany jest „Dniem Kolorowej Skarpetki”. Ta data została wybrana nie przypadkowo. Symbolika różnych kolorów nawiązuje do odmienności biologicznej człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. Ten dodatkowy chromosom modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną cechę pośród innych ludzi.

W naszym przedszkolu można było zobaczyć jedność we wspieraniu akcji. Dzieci, Pani Dyrektor, nauczyciele wraz z innymi pracownikami przyszli w skarpetkach nie do pary.

Powitanie wiosny

Jesteśmy szczęściarzami – my osoby dorosłe, że możemy być częścią życia tych wyjątkowych dzieci…, a przedszkolaki, że mogą bawić się, śpiewać, tańczyć, uwrażliwiać i odkrywać świat idąc „w parze” przez etap przedszkolny z jakże wyjątkowymi kolegami.

Kinga Bronisz
Katarzyna Maleszyk