Pomagamy psiakom ze schroniska

Zima to czas wyjątkowo trudny dla wszystkich, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. Niskie temperatury doskwierają nie tylko nam ludziom, ale także zwierzętom. Nasze przedszkole wspiera akcje charytatywne przez cały rok, by wesprzeć potrzebujących. Tegoroczne przygotowania do zimy rozpoczęliśmy od pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Nowodworze.

Podjęte działania miały na celu rozbudzenie w dzieciach wrażliwości na potrzeby zwierząt. W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka karmy i akcesoriów dla psów. W akcji wzięły udział wszystkie grupy oraz pracownicy przedszkola. Dzięki ofiarności osób, którzy wspierali zbiórkę udało się zgromadzić mnóstwo niezbędnych rzeczy dla czworonogów.

Nie zapominajmy o zadbanie o komfort naszych czteronożnych przyjaciół. Jeśli więc nie wpuszczamy naszego psa do domu, powinniśmy zadbać o porządną budę i oczywiście nie trzymać go na łańcuchu. Dodatkowo warto zadbać, by w budzie znalazła się słoma czy koc. Ale podczas mrozów przede wszystkim należy wykazać się wrażliwością.

Wszyscy jesteśmy zadowoleni z efektów akcji i liczymy na to, że pokłady empatii zagoszczą w sercach coraz większej ilości ludzi. Wszystkim dobroczyńcom – Rodzicom, Dzieciom i pracownikom naszego przedszkola, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

Kinga Bronisz