Policjant w przedszkolu

Dnia 10 czerwca nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy młodszy aspirant Kamil Antolak. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.

Dzieci otrzymały cenne wskazówki, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak należy właściwie zachować się w stosunku do nieznanych osób. Przypomniał również sobie o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz konieczności jeżdżenia w foteliku z zapiętymi pasami.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się także na czym polega praca policjanta i jak wygląda jego mundur oraz sprzęt potrzebny podczas odbywania służby. Przy okazji przedszkolaki mogły zadawać pytania oraz dzielić się swoimi doświadczeniami. Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały za wspaniałe spotkanie wręczając samodzielnie wykonane upominki.

Aneta Nieścioruk