Plastyczny konkurs „Ekologiczne zwiastuny wiosny”

Dnia 28 marca w Przedszkolu Miejskim Nr 1, w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego, odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Ekologiczne zwiastuny wiosny”.

Organizatorem konkursu była Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego Nr 1 oraz Nadleśnictwo Lubartów. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego oraz inspirowanie do wykorzystywania w kreatywny sposób surowców wtórnych.

Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Wzięły w nim udział dzieci z następujących placówek:

• Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie
  • Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
  • Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie
  • Przedszkole Miejskie Nr 5 w Lubartowie
  • Prywatne Przedszkole „Casper”
  • Przedszkole Prywatne „Akademia Przedszkolaka”
  • Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Małego Karola
  • Niepubliczne Przedszkole „Fantazja”.

Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalne, pomysłowe i estetycznie wykonane. Charakteryzowały się wysokim poziomem w zakresie wykorzystanych technik plastycznych oraz różnorodnością zużytych materiałów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, atrakcyjne książki popularnonaukowe oraz gadżety z logo Nadleśnictwa Lubartów.

Plastyczny konkurs Ekologiczne zwiastuny wiosny

Zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu dzieci 4 i 6-letnich pt.: „Przebudzenie wiosenne”. Wszyscy w skupieniu i z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, za które podziękowali małym aktorom gromkimi brawami.

Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego Nr 1 dziękuje uczestnikom konkursu, członkom jury oraz pracownikom Nadleśnictwa Lubartów za trud i zaangażowanie, natomiast wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy również panu Radosławowi Czarneckiemu za udostępnienie fotografii z uroczystości rozstrzygnięcia konkursu.

Jolanta Góźdź
Katarzyna Lipska